Żółty kwarc (cytryn)Złote Uzdrowiciele to bardzo rzadkie kwarcowe kryształki barwione wewnętrznie żółtym tlenkiem żelaza. Wielu z nich posiada również igły aktynolitowe, ich kolory różnią się od jasnożółtego do złota lub pomarańczy i mają twardość Mohsa 7, taką jak kwarc skalny, ametyst i cytryna.

Dwuchromian potasu wydaje się prostokątnym pryzmatem, podobnym do wcześniej omówionych kryształów siarczanu niklu. Kolor jest doskonały, ale żałuję, że kształt był bardziej interesujący. Ponieważ jest to powolny wzrost kryształu, zdecydowałem się dekantować rozwijające się rozwiązanie co trzy dni, aby usunąć wszelkie kryształy, które tworzą na bokach i dole słoika. To skupi wzrost kryształów na nasionach zamiast rozprzestrzeniania go na wiele kryształów.

Jest pomarańczowa odmiana z delikatnym, różowym odcieniem, które nosi poetycki imię 'Padparascha', co oznacza coś w rodzaju 'kwiatu lotosu'. Gwiazda szafiry są kolejną rzadkością; Półfabrykowane szafiry z gwiazdą jak efekt świetlny, który wydaje się przesuwać się po powierzchni kamienia, gdy jest przemieszczany. Najwyższej jakości szafiry pozostają wyjątkowo rzadkie we wszystkich kopalniach kamieni szlachetnych na świecie.

Faden w lewym krysztale nie jest ciągły. Wydaje się, że w pewnym momencie podczas rozwoju kryształu jedna ze ścianek nagle poruszała się na boki, a na początku wygląda na to, że faden, który widzimy w krysztale, się rozpadł. Jest to jednak mało prawdopodobne: w jednej z najmniejszych faden kwarc związany jest tylko z hostową skałą, najmłodsza część faden jest zwykle jej otwartym końcem (w tym przypadku jej górnym końcem). Tak więc wysunięta górna część faden prawdopodobnie rozwinęła się po pęknięciu. Potwierdza to fakt, że grubość faden zmienia się nagle w momencie pęknięcia, ale szersza. Prawdopodobnie tak się stało: górna część rozwijającego się faden (część, która później przemknęła z górną ścianą i która zniknęła) została przesunięta na boki. Obie końce rosły znowu, a po wznowieniu pionowego poszerzania szczeliny faden pękł w innej pozycji.

Ametyst jest purpurową odmianą kwarcu i jest popularnym klejnotem. Jeśli nie było to ze względu na szeroką dostępność, ametyst byłby bardzo drogi. Nazwa ametystu "pochodzi od greckiego, a nie pijanego". Było to z powodu przekonania, że ​​ametyst zabraniałby efektów alkoholu, ale najprawdopodobniej Grecy nawiązują do prawie koloru przypominającego wino niektórych kamieni, które Może napotkać. Jego kolor jest niezrównany, a nawet inne, droższe fioletowe kamienie szlachetne są często porównywane z jego kolorem i pięknem. Chociaż zawsze musi być fioletowy, aby być ametystą, może i ma szeroki wachlarz fioletowych odcieni.

Komentarze